Почему выбирают нас:

Авторизованный<br> сервисной центр

Авторизованный
сервисной центр

Инновационные<br> технологии

Инновационные
технологии

Квалифицированные<br> специалисты

Квалифицированные
специалисты

Полный<br> комплекс услуг

Полный
комплекс услуг

Постоянное<br> развитие

Постоянное
развитие

Индивидуальный подход<br> к каждому клиенту

Индивидуальный подход
к каждому клиенту

Наши проекты

А знаете ли Вы, что ...?

Чи підійде опалення кондиціонером для нашого клімату?
Чи підійде опалення кондиціонером для нашого клімату?

Перше, що спадає на думку при згадці слова «кондиціонер» - прохолода в спекотний літній день. Мало хто знає, що цей пристрій за певних умов може замінити систему опалення. У Європі з її м'яким кліматом такий спосіб обігріву житла вже нікого не здивує, а от в Україні до нього ставляться насторожено. Тому має сенс докладніше розглянути сильні і слабкі сторони опалення кондиціонером.

Переваги і недоліки

Кондиціонер для опалення в порівнянні з газовим або електричним опаленням має ряд переваг:

 • при температурі зовнішнього повітря приблизно до -5 °С відрізняється підвищеним ККД. На кожен витрачений кіловат електроенергії обігрівач видає близько 3-5 кВт теплової енергії, що з фінансової сторони є дешевшим за обігрів газом;
 • простота експлуатації - сучасні моделі працюють в автоматичному режимі і не вимагають частого обслуговування;
 • непогане співвідношення ціни, довговічності та ефективності;
 • не сушить повітря як звичайні електрообігрівачі;
 • можливість гнучкого регулювання роботи опалювальної системи.

Недоліки, звичайно, теж є:

 • основним можна вважати те, що зі зниженням температури за вікном зменшується і ефективність опалення. Але виробники працюють над цим і вже є моделі, що працюють навіть при морозі -25 °С (Chigo, Tosot ...).

Зверніть увагу!

Для багатьох порівняно недорогих моделей кондиціонерів температура на вулиці близько -10 ­­­- -15 °С вважається критичною.

 • досить часто в сильний мороз спостерігається обмерзання зовнішнього блоку - він починає нагадувати крижану скульптуру, це можна вирішити невеликою доопрацюванням стандартного піддону для полегшення стоку конденсату;
 • при сильному морозі крім зниження ККД спостерігається ще й загустіння масла, від цього страждає компресор.

Що стосується вартості, то тільки на перший погляд ціна кондиціонера для опалення виглядає занадто високою. Враховуючи набагато менше споживання енергії, кондиціонер окупиться досить швидко.

Детальніше про пристрій і встановлення кондиціонера-обігрівача

Деякі вважають, що кондиціонер в режимі обігріву працює як звичайний електронагрівач, насправді ж принцип роботи зовсім інший. Кондиціонер в процесі роботи забирає тепло у холодного повітря (з вулиці) і віддає його більш теплому (у кімнаті), тобто працює за принципом теплового насоса для опалювальної системи будинку.

Зверніть увагу!

Найгаласливіші елементи (компресор, вентилятор) розміщені зовні, тому опалення-вентиляція кондиціонером виконується практично безшумно.

Принцип роботи

Відбір тепла у холодного повітря можливий тільки за рахунок холодоагенту, в кондиціонерах використовується фреон. Цей газ можна вважати ідеальним для роботи теплового насоса адже при звичайному тиску він скипає при -50 °С, а от при підвищенні тиску до 30 атмосфер температура кипіння зростає до +50 °С.

Робота опалення йде за такою схемою:

 • компресор нагнітає тиск і фреон розігрівається до температури приблизно +60 °С;
 • по фреонопроводах розігрітий холодоагент надходить у внутрішній блок;
 • при зниженні температури фреон конденсується і подається назад в компресор. На своєму шляху холодоагент проходить через пристрій пониження тиску в фреонопроводів. Температура фреону опускається приблизно до -25 - -30 °С;
 • холодоагент потрапляє в зовнішній теплообмінник де нагрівається прокачувати через нього зовнішнім повітрям. Фреон переходить в газоподібний стан і цикл повторюється.

Особливості установки і експлуатації

Установка кондиціонера не дуже складна. Якщо установка виконується самостійно, то особливу увагу потрібно приділити положенню зовнішнього блоку, адже він перебуватиме в набагато більш жорстких умовах, ніж внутрішній.

Розміщення зовнішнього блоку повинне враховувати:

 • захист від механічних пошкоджень (наприклад, падаючих бурульок, сходження снігу з даху і т.д.);
 • при розміщенні блоку в багатоповерховому будинку потрібно врахувати і розташування кондиціонерів верхніх поверхів, небажано, щоб конденсат з них заливав наш кондиціонер;
 • потрібно забезпечити безперешкодний доступ до нього;
 • при установці в приватному будинку бажано зовнішній блок / блоки розмістити на окремому фундаменті, це дозволить позбавиться від вібрацій при роботі в режимі опалення;
 • в багатоквартирному будинку інструкція з встановлення передбачає монтаж блоку на кронштейни;
 • при сильному морозі конденсат не встигне витекти по дренажному каналі й піддон незабаром переповниться, так що питання відведення конденсату потрібно пропрацювати ще до установки. Як варіант, можна придбати модель, в якій реалізований підігрів піддона;

Зверніть увагу!

Накопичення льоду веде до зниження ефективності роботи кондиціонера.

До того ж може пошкодитися нижня частина теплообмінника.

 • оптимальної можна вважати установку на південній стороні. Ефективність роботи залежить від температури зовнішнього повітря, так що перепад температур між північною і південною стороною навіть в 1-2 °С підвищить ефективність роботи обігрівача.

В цілому, поки що люди в Україні рідко використовують такі пристрої в якості основної системи опалення. Набагато частіше кондиціонери для обігріваючи житла використовуються в перехідні періоди (осінь-зима, зима-весна), коли основне опалення ще включати не має сенсу, але температура ночами опускається до 0 °С.